آسانسور باربر
به اشتراک بگذارید
ظرفیت آسانسور (کیلوگرم):

10000

PRODUCT

محصولات بهفر آسانبر

ویژگی ها و مشخصات محصول

▫ آسانسور بار بر : آسانسورهای باربر می توانند از نوع کششی یا هیدرولیکی باشند. آسانسورهای باربر کششی با توجه به ظرفیت های در خواستی تا ظرفیت 10000کیلوگرم ، متنوع با نوع کاربری قابل اجرا می باشند.پیشنهاد می گردد جهت اجرای این گونه آسانسورها حتماً با شرکت های آسانسوری هماهنگی های لازم به عمل آید. . آسانسور باربر هیدرولیکی با توجه به طیف گسترده نیروی محرکه وانواع جک ها ، بدون محدودیت ظرفیت قابل اجرا می باشند در آسانسورهاي هيدروليکي عامل حرکت کابين، سيلندر و پيستون است که با توجه به ارتباط کابين به پيستون به انواع زیر تقسیم می گردند : • هیدرولیکی مستقيم – مرکزي • هیدرولیکی مستقيم – کناري • هیدرولیکی غير مستقيم – کناري

▫ آسانسور بار بر : آسانسورهای باربر می توانند از نوع کششی یا هیدرولیکی باشند. آسانسورهای باربر کششی با توجه به ظرفیت های در خواستی تا ظرفیت 10000کیلوگرم ، متنوع با نوع کاربری قابل اجرا می باشند.پیشنهاد می گردد جهت اجرای این گونه آسانسورها حتماً با شرکت های آسانسوری هماهنگی های لازم به عمل آید. . آسانسور باربر هیدرولیکی با توجه به طیف گسترده نیروی محرکه وانواع جک ها ، بدون محدودیت ظرفیت قابل اجرا می باشند در آسانسورهاي هيدروليکي عامل حرکت کابين، سيلندر و پيستون است که با توجه به ارتباط کابين به پيستون به انواع زیر تقسیم می گردند : • هیدرولیکی مستقيم – مرکزي • هیدرولیکی مستقيم – کناري • هیدرولیکی غير مستقيم – کناري

برای پروژه تان نیاز به مشاره دارید ؟

آسانسور باری صنعتی

در این مقاله از سایت بهفر صنعت درباره نصب آسانسور بیمارستانی توضیح دادیم همراه ما باشید.

به مرور زمان و باپیشرفت و مکانیزه شدن بسیاری از صنایع استفاده از آسانسور باری صنعتی بسیار متداول و رایج شده است.آسانسورهای باری صنعتی مناسب برای کارخانه ها، کارگاه ها، پالایشگاه ها، نیروگاه ها، ساختمان سازی و...می باشندو با توجه به نوع کاربردشان طراحی خاص خود را دارند.

اما معمولا در همه آنها یک محور اصلی وجود دارد که کابین آسانسور حول آن به سمت بالا و پایین حرکت می کند. کابین آسانسور باربر صنعتی کارگاهی می تواند به شکل یک اتاقک کامل همراه با سقف باشد و یا فقط در اطراف آن حفاظ یا نرده ای برای جلوگیری از سقوط اجسام نصب شود.

در ادامه به بررسی موارد زیر خواهیم پرداخت:

 1. آسانسور باری صنعتی
 2. آسانسور باربر صنعتی کارگاهی
 3. آسانسور حمل بار و مصالح
 4. آسانسور کارگاهی
 5. آسانسور باربر کارگاهی
 6. آسانسور کارگاهی و صنعتی


آسانسور باربر صنعتی کارگاهی

در ساخت آسانسورهای کارگاهی و صنعتی و آسانسور باربر صنعتی کارگاهی رعایت اصول ایمنی و استانداردها از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که از این نوع آسانسورها برای حمل و جابه جایی اجسام و وسایل سنگین استفاده می شود و سقوط یا اختلال در عملکرد آنها می تواند خسارات مالی و یا جانی جبران ناپذیری تحمیل کند.

به علاوه ممکن است گاهی افراد و یا کارگران نیز با آنها جابه جا شوند از این رو رعایت نکات ایمنی برای حفظ جان افراد در آسانسور باربر صنعتی کارگاهی بسیار مهم و حیاتی می باشد.

از جمله تجهیزاتی که برای ایمنی آسانسور باربر کارگاهی استفاده می شود می توان به حفاظ ، نرده امگا، سوئیچ های ایمنی ،محدود کننده های انتهای مسیر، سیستم ترمز اضطراری (پاراشوت) ، باتری یا منبع تغذیه و... اشاره کرد.

نحوه عملکرد نرده امگا به این صورت می باشد که در هنگام حرکت این نرده بسته مانده و از ورود و خروج افراد و یا بار به داخل کابین جلوگیری می کند.

زمانی که سرعت آسانسور کارگاهی و آسانسور باربر صنعتی کارگاهی بیش از حد شود ، ترمز اضطراری ویا پاراشوت عمل کرده و کابین از حرکت باز می ایستد تا از سقوط آسانسور باربر صنعتی کارگاهی جلوگیری شود.

باتری یا منبع تغذیه نیز باعث می شود که در زمان قطع شدن برق ، آسانسور باری صنعتی بتواند به حرکت خود ادامه دهد.

اتاقک یا کایبن آسانسور باربرصنعتی کارگاهی باید تماما فلزی بوده و از جنس فنس و یا ورق پانچ شده باشد. کابین باید در برابر ضربه ، فشار ، رطوبت ، نوسانات جوی مقاومت کافی داشته باشد و ابعاد آن با توجه به نوع کاربرد آن در اندازه های استاندارد باشد.

از نکاتی که هنگام بررسی ایمنی آسانسور باربر کارگاهی ، باید به انها توجه شود می توان به بررسی ترمز های ایمنی،ضربه گیر ها، چک کردن قفل ها و عملکرد درب ها اشاره کرد.

برای آسانسور خودرو هم میتوان از آسانسور باربر صنعتی استفاده کرد.


آسانسور باری صنعتی
آسانسور باربر کارگاهی

آسانسورهای باربر صنعتی کارگاهی در انواع آسانسور ثابت ، متحرک ، کششی ، وینچی ، با و بدون چاهک و... وجود دارند.

آسانسور باربر کارگاهی که برای حمل مصالح در ساختمان سازی ها مورد استفاده قرار می گیرند به دو صورت ساخته می شوند.

در یک مدل آن یک دکل یا محور در بیرون و نزدیک ساختمان در حال احداث ، نصب شده و اتاقک آن نیز پیرامون دکل نصب می شود و حول آن به سمت بالا و پاین حرکت میکند. ارتفاع دکل با توجه به ارتفاع ساختمان تعیین می شود.این نوع آسانسورکارگاهی با موتور برقی کار کرده و پس از اتمام پروژه ساخت و ساز جمع آوری می شود.

در مدل دیگر آسانسور باری صنعتی ، محل نصب و راه اندازی آسانسور در داخل ساختمان ودر مکانی است که آسانسور اصلی یا مسافربر ساختمان ، قرار است در آنجا تعبیه شود. در این نوع آسانسور پس از اتمام پروژه آسانسور باربر کارگاهی خارج شده و آسانسور اصلی ساختمان به جای آسانسور باربر کارگاهی نصب می شود.

آسانسور باربر کارگاهی مزایای فراوانی دارد که بهتر برای مشاوره درباره آسانسور باربر کارگاهی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و سوالات خود را درباره آسانسور باربر کارگاهی از ما بپرسید.


آسانسور کارگاهی

یکی از مزایای مهم استفاده از آسانسور باربر صنعتی کارگاهی ، ایجاد ایمنی در محیط کار می باشد.استفاده از روش های سنتی برای حمل و جا به جایی مصالح و بار ، در گذشته با مخاطرات زیادی همراه بوده و خسارات جانی و مالی در پی داشتند اما با استفاده از آسانسورهای باربر کارگاهی ایمنی تا حد زیادی افزایش می یابد.

به عنوان مثال در پالایشگاه ها و نیرو گاه ها از آنجا که احتمال آتش سوزی به دلیل وجود مواد قابل اشتعال بالا می باشد می توان با به کار گیری آسانسور باری صنعتی ضد انفجار از حوادث آتش سوزی جلوگیری کرد ویا برای حمل مصالح در ساختمان سازی ها با استفاده از آسانسور کارگاهی از عدم سقوط اجسام اطمینان خاطر کرد.

یک مزیت دیگر استفاده از آسانسورهای کارگاهی و صنعتی ، افزایش سرعت و بهبود راندمان کاری می باشد. با استفاده از این نوع آسانسور باری صنعتی برای حمل بارها زمان بسیار کمتری صرف شده و سرعت انجام امور بالا می رود.

از طرفی با به کارگیری آسانسور کارگاهی ، دیگر نیازی نیست که کارگران اجسام سنگین را حمل کنند و این کار از آسیب به ]نها جلوگیری کرده و خستگی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

آسانسور های صنعتی و کارگاهی مصرف انرژی پایینی داشته و استفاده از آنها بسیار مقرون به صرفه می باشد.از آنجا که با استفاده از این آسانسور باری صنعتی کارها بسیار سریع تر انجام می شود نیاز به کارگر نیز کمتر می شود و از طرفی با ایمنی بالایی که اسانسوها دارند ، هزینه ای صرف خسارات و از بین رفتن مصالح نخواهد شد.

در برخی مواقع نیز می توان به جای خرید آسانسور کارگاهی ، آنها را اجاره کرد و از این طریق در هزینه ها صرفه جویی کرد.

همان طور که گفته شد ، استفاده از آسانسورهای باربر صنعتی کارگاهی مزایای زیادی داشته و استفاده از آنها باعث بهبود بهره وری وصرفه جویی در وقت ، هزینه و انرژی خواهد شد . همه این دلایل باعث شده که آسانسور باری صنعتی به یکی از تجهیزات مهم و ضروری دربسیاری از صنایع و پروژه ها تبدیل شود.

ما در مقاله های قبلی درباره قیمت آسانسور تک فاز هم توضیح دادیم میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


آسانسور حمل بار و مصالح

آسانسور حمل بار و مصالح از انواع دیگر آسانسورهای حمل و نقل است که برای جابجایی و حمل بارهای سنگین با حجم زیاد و انواع مصالح، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع آسانسور بعد از انواع آسانسورهای مسافربری، یکی از مهمترین سیستم‌های حمل ونقل در ساختمان‌ها و انواع مکان‌های مختلف به حساب می‌آید.

به دلیل ویژگی‌های مانند ظرافت، تزئینات، ابعاد و مسائل ایمنی به کار گرفته شده در آسانسور‌های مسافربری، امکان استفاده از این آسانسورها برای حمل بار و مصالح وجود ندارد. بنابراین آسانسور‌های حمل بار به گونه‌ای طراحی و ساخته شده اند که علاوه بر تحمل وزن زیاد بارها و مصالح سنگین، در برابر خش و خط نیز مقاوم باشند.

نحوه‌ی عملکرد، طراحی و ساخت این نوع آسانسورها بر اساس کارایی که قرار است مورد استفاده قرار گیرد متفاوت می‌باشد. به طور مثال، در طراحی و تولید آسانسورهای مورد استفاده در پروژهای ساخت و ساز آپارتمان‌های بلند یا آسانسورهای کارگاهی، قطعاتی به کار گرفته می‌شود که دارای ارتفاعی بین 50 تا 200 متر می‌باشند، بنابراین برای عملکرد مناسب و دقیق آسانسور حمل بار و مصالح و تنظیم ارتفاع، یک جرثقیل روی اتاقک آسانسور حمل بار و مصالح نصب می‌شود.

با توجه به طیف گسترده‌ای از کاربردهای این نوع آسانسور، مهمترین فاکتوری که باید در هنگام نصب، راه اندازی و استفاده از آن مورد توجه قرار گیرد، مسئله‌ی ایمنی و به کارگیری قطعات با کیفیت و مقاوم در آسانسور حمل بار و مصالح می‌باشد، که رعایت این نکات در حفاظت از بارها و مصالح‌ها و همچنین جان افرادی که با این سیستم در ارتباط هستند بسیار ضروری است.

امروزه پیمانکاران از این نوع آسانسور باری صنعتی در هنگام ساخت و ساز آپارتمان‌های بلند برای جابجایی و تقسیم بارها و مصالح مورد نیاز بین طبقات و حمل مصالح به طبقات بالا استفاده می‌کنند، چرا که انتقال مواد و مصالح به طبقات بالا توسط کارگران بسیار سخت و طاقت فرسا می‌باشد و همچنین وقت زیادی را در برمی‌گیرد.

استفاده و به کارگیری آسانسور حمل بار و مصالح در این ساختمان‌ها علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه، باعث حفظ و رعایت ایمنی و همچنین افزایش بهره وری در ساخت و ساز می‌شود.آسانسور حمل بار و مصالحخصوصیات آسانسور حمل بار و مصالح

 • کیفیت بالای قطعات آسانسور حمل بار و مصالح
 • دارای گارانتی و ضمانت
 • کنترل اتوماتیک و دستی آسانسور حمل بار و مصالح
 • تخلیه‌ی راحت و آسان بار و مصالح
 • عدم استفاده از اپراتور در داخل کابین
 • برخورداری از بدنه و کابین قوی با استحکام بالا آسانسور حمل بار و مصالح
 • نصب سریع، راحت، آسان و ایمن کلیه قطعات و سازه‌ها
 • انجام لول گیری مناسب و دقیق در هنگام رسیدن به طبقات
 • بیشتر بودن عرض درب‌ها و ارتفاع کابین‌ها از آسانسورهای معمولی
 • توانایی و قدرت بالا در حمل و جابجایی بارها و مصالح سنگین مثل آهن آلات
 • استفاده از سیستم پاراشوت جهت توقف و ایست به موقع و جلوگیری از بروز حادثه
 • استفاده از کلید آلفا برای جلوگیری از باز و بسته شدن در‌ب‌های کابین به صورت خودکار


آسانسور کارگاهی و صنعتی

آسانسورهای حمل بار و مصالح بر اساس نوع کاربردشان در اماکن‌های مختلف به چند دسته تقسیم می‌شوند که لازم است هر کدام از آنها در مکان مناسب خود استفاده شود تا علاوه بر حفظ ایمنی، باعث تسریع در روند کار شود، و از پیش آمدن حوادث ناگوار جلوگیری گردد.

این نوع آسانسور کارگاهی و صنعتی شامل چند نوع مختلف هستند که از انواع آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آسانسورهای مخصوص حمل بار: این آسانسور کارگاهی و صنعتی که فقط مخصوص حمل انواع بار و مصالح هستند، در اکثر مکان‌ها برای جابجایی و انتقال بار به کار گرفته می‌شوند، به طور مثال در پارکینگ‌های اماکن عمومی مثل بیمارستان‌ها یا در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی فقط برای جابجایی و انتقال وسایل نقلیه و بارها استفاده می‌شود.

مصالح و آسانسورهای حمل بار و مصالح و نفربر: آسانسور کارگاهی و صنعتی قابلیت حمل بار و مصالح و افراد را به صورت همزمان دارند، البته استفاده از آسانسور کارگاهی و صنعتی به همراه رعایت نکات ایمنی امکان پذیر است. در پروژه‌ های ساخت و ساز ساختمان‌ها، کارگاهی نجاری، کارگاهای تولیدی، معادن، کارخانجات تولید مواد شیمیایی و انواع کارخانه‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه‌های مختلف آسانسور کارگاهی و صنعتی، حتی در بعضی فروشگاه‌های مواد غذایی و پوشاک نیز برای جابجایی بسته‌ها و بارهای سنگین با حجم زیاد استفاده می‌شوند.

به دلیل راندمان و بازدهی بالا و مناسب بودن میزان برق مصرفی آسانسور کارگاهی و صنعتی، به آسانسورهای هیدرولیکی و کششی با یک اتاقک ماشینی یا فاقد اتاقک ماشینی به عنوان پرکاربردترین مدل آسانسور باری می‌توان اشاره کرد. برای ارتفاعات بین 50 متر تا 200 متر و سرعت 200 فوت آسانسورهای هیدرولیکی گزینه‌ی مناسبی هستند.

برای مشاوره درباره آسانسور کارگاهی و صنعتی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.


آسانسور حمل بار و مصالح
قیمت انواع آسانسور حمل بار و مصالح

در هنگام خرید یک آسانسور حمل بار و مصالح باید به پارامترها لازم که نشانه‌ی استاندارد بودن این نوع آسانسور می‌باشند و تاثیر بسزایی در قیمت آسانسور حمل بار و مصالح دارد توجه کرد. تعدادی از این پارامترها شامل موارد زیر می‌باشند:


ظرفیت آسانسور:

با توجه به نوع کاربرد این آسانسورها، ظرفیت از اصلی ترین ملاک‌های انتخاب برای آسانسور بار و مصالح می‌باشد چرا که باید فضای لازم و کافی برای حمل بار و مصالح در حدود کیلوگرم را داشته باشند.


طراحی و ابعاد کابین:

طراحی این نوع آسانسور نسبت به طراحی آسانسورهای مسافربری متفاوت است، به طور مثال دارای درب‌های با ارتفاع بزرگتر هستند.


جنس کابین آسانسور:

جنس آسانسور حمل بار و مصالح باید از ورق‌های با ضخامت و استحکام بالا باشد تا در مقابل ضربه و آسیب مقاوم باشند. بهترین نوع ورق‌های مورد استفاده برای این نوع آسانسورها، ورق‌های آجری است.


گارانتی:

از آنجا که این آسانسورها در محیط‌های استفاده می‌شوند که امکان آسیب دیدن قطعات آنها از احتمال بالای برخوردار است، بنابراین داشتن گارانتی یک مزیت بسیار مهم در هنگام خرید به حساب می‌آید.


خدمات پس از فروش:

به دلیل استفاده از قطعات مکانیکی و الکترونیکی در آسانسور حمل بار و مصالح، امکان از کار افتادن این سازه‌ها وجود دارد، بنابراین باید در هنگام استفاده از این سیستم نهایت دقت و ایمنی را به کار گرفت و برای جلوگیری از خرابی قطعات و بروز حوادث ناخوشایند، شرکت سازنده، خدماتی در قالب سرویس‌های دوره‌ای را برای این آسانسورها در نظر بگیرد.

اگر به دنبال فروش آسانسور صنعتی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


آسانسور باری صنعتی

برای اینکه در یک کسب و کار موفق شوید، به تجهیزات مختلفی نیاز دارید. یکی از این تجهیزات آسانسور کارگاهی است و دیگر تجهیزات مهم آسانسور باری صنعتی میباشد. از این دستگاه برای حمل بار در کارگاه ها، کارخانه ها و ایستگاه های باربری استفاده می شود. برای جا به جا کردن بار ها، هر زمان امکان بروز مشکلات و خسارت های جانی برای کارکنان وجود دارد. شما به عنوان کارفرما مسئولیت تامین ایمنی و سلامت کارکنان را بر عهده دارید. یکی از اقداماتی که می توانید به منظور حفظ سلامت کارکنان انجام دهید، تامین آسانسور باربر کارگاهی و آسانسور باری صنعتی است. به این شکل بهره وری کارکنان هم افزایش پیدا می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آسانسورهای بیماربر تخت بر با ما تماس بگیرید.


مزایای استفاده از آسانسور حمل بار و مصالح

یک بالابر می تواند به بهره وری انرژی و استفاده بهینه از فضای اطراف کمک کند. در ضمن تا حدودی هزینه ها به وسیله این دستگاه کاهش پیدا می کند. در ادامه به صورت مفصل درباره مزایای آسانسور باربر صنعتی کارگاهی بیشتر صحبت می کنیم.


کاهش خطر آسیب دیدگی در آسانسور باربر صنعتی کارگاهی

یک آسانسور مناسب کارگاه، از خطرات رایج در برابر کارگران و کارکنان مراقبت می کند. این مورد در کاهش هزینه ها هم تا حد زیادی موثر است.

اگر به دنبال تعمیرات آسانسورهای خودرو بر هستید به این صفحه مراجعه کنید.


محافظت از کالا ها و تجهیزات با استفاده از آسانسور باربر صنعتی کارگاهی

وقتی نیروی انسانی تجهیزات و وسایل را حمل می کنند، احتمال افتادن و آسیب به آن ها وجود دارد. با استفاده از آسانسور کارگاهی و صنعتی می توانید از خسارات و هزینه های ناشی از خرابی تجهیزات و کالا ها جلوگیری کنید.


افزایش کارایی و بهره وری با آسانسور باربر صنعتی کارگاهی

جا به جا کردن دستی وسایل سنگین هم وقت زیادی می خواهد و هم باعث کاهش بهره وری کارکنان می شود. با استفاده از آسانسور باربر صنعتی کارگاهی بهره وری کارکنان تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.

با استفاده از آسانسور باری صنعتی می توانید به افزایش درآمد و بهره وری کارکنان مجموعه کمک کنید. این دستگاه یکی از تجهیزات مهم و کارآمد برای بسیاری از کسب و کار هاست.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر و نگهداری آسانسور مسکونی با کارشناسان ما تماس بگیرید.